Prof. Michał Markuszewski z GUMed nowym przewodniczącym RRWP

RRWP posiedzenie 17.05.2024 Słupsk

Podczas ostatniego posiedzenia członków Rady Rektorów Województwa Pomorskiego odbyły się wybory nowego przewodniczącego. Został nim prof. Michał Markuszewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest zarazem rektorem – elektem na tej uczelni.

Posiedzenie odbyło się w piątek 17 maja 2024 r. na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku, a jego głównym elementem było przeprowadzenie wyboru nowego przewodniczącego RRWP na kadencję 2024 – 2028.

W wyniku głosowania został nim prof. Michał Markuszewski, rektor – elekt Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a w obecnej kadencji prorektor ds. nauki. Prof. Markuszewski jest też wieloletnim kierownikiem Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego GUMed. Na stanowisku przewodniczącego zastąpi prof. Krzysztofa Wildego, rektora Politechniki Gdańskiej.